Sheraton Poznan Hotel

4.4 

ul. Bukowska 3/9, Poznań, 60-809, Polska  

Czas Lokalny Telefon (48) (61) 655 2000

4.4

POZNAJ POZNAŃ W WEEKEND

#poznajpoznanwweekend

Poznań to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce, siedziba najstarszych w kraju targów i kultowego Malta Festival. To miasto zieleni, która zajmuje ponad ¼ jego powierzchni, słynnych koziołków, świętomarcińskich rogali i specyficznej gwary. To dawna twierdza, miejsce odnalezienia największego w Polsce meteorytu, powstania ostatniej i najmłodszej siedziby cesarskiej w Europie.

Słowem, miasto o niezwykle bogatej historii i tradycji, pełne ciekawych opowieści i ciekawostek. Poznaj Poznań z nami... w weekend! 

Poznan Poznań w Weekend z Sheraton Poznan Hotel

Na Dobry Początek

Rynek jak magnes przyciąga w Poznaniu wszystkich, zarówno turystów, jak i mieszkańców. Tutaj mieszczą się kluby, kawiarnie, restauracje i bary. Tutaj historia i kultura łączą się z rozrywką. Najbardziej znanym obiektem rynku jest oczywiście perła polskiego renesansu - ratusz projektu Jana Baptysty Quadro ze słynnymi, poznańskimi koziołkami oraz, rywalizujące z Ratuszem pod względem częstości pojawiania się na zdjęciach i pocztówkach, kolorowe domki budnicze.

Z jednej z bocznych uliczek spogląda w kierunku Rynku imponująca barokowa Fara i połączony z nią kompleks budowli pojezuickich, gdzie obecnie mieści się Urząd Miasta. Stary Rynek i jego okolice to także liczne muzea. Na dorosłych i dzieci, pragnących poznać historię miasta czekają makiety dawnego Poznania.

Dla Aktywnych

Jezioro Maltańskie i okolice to ścieżki dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy i spacerowiczów, sztuczny stok narciarski, tor saneczkowy, kompleks sportowo-rekreacyjny, Termy Maltańskie, tory regatowe, place zabaw, park linowy

Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania
 to blisko 300 km tras rowerowych

Wielkopolski Park Narodowy
 oferuje 7 tras pieszych i rowerowych

Jezioro Kierskie
 - mekka żeglarzy i wielbicieli sportów wodnych oraz wędkarzy. Zimą goszczą tu bojery i amatorzy ice-boardingu.

Lodowisko Chwiałka
 - pełnowymiarowe lodowisko w centrum miasta czynne cały rok

Dla Amatorów Sztuki

Od muzealnej klasyki, czyli Muzeum Narodowego razem z Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu, przez obiekty tematyczne - historyczne, wojskowe, opowiadające historię przemysłu i rzemiosła, aż po miejsca przybliżające miasto i jego dzieje, jak Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, Muzeum Poznańskich Bambrów czy Makiety Starego Poznania – poznańska oferta muzeów i różnorodnych wystaw jest pełna ciekawych, często unikalnych w skali kraju miejsc.

Obowiązkowym punktem wycieczki powinna zostać również multimedialna ekspozycja Bramy Poznania - Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego oraz Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie dowiemy się skąd wzięła się poznańska tradycja wypieku rogali, a także sami spróbujemy  przyrządzić ten wyjątkowy przysmak.

Malownicze Kamienice Poznania
Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956

Zarezerwuj Weekend w Hotelu Sheraton

Dzięki doskonałej lokalizacji naszego hotelu, całe miasto jest w zasięgu Twojej ręki.

Zrelaksuj się podczas weekendu w Poznaniu, odkrywając wszystkie jego atrakcje za jedyne 350 PLN za dwie osoby. Śniadanie otrzymasz w prezencie.

Oferta obejmuje:

  • nocleg ze śniadaniem
  • bezpłatny dostęp do Internetu
  • możliwość późniejszego wymeldowania (do godz. 16:00)

ZAREZERWUJ WEEKEND ZE ŚNIADANIEM >

Regulamin oferty 

Odkryj atrakcje Poznania i ciesz się komfortowym pobytem już od 259 PLN brutto za pokój jedno lub dwuosobowy.

Oferta obejmuje:

  • nocleg
  • bezpłatny dostęp do Internetu

ZAREZERWUJ WEEKEND W POZNANIU >

Regulamin oferty

 

Poznańskie koziołki

Dla Wielbicieli Architektury

1000 lat historii miasta zostawiło swój ślad również w architekturze: od romańskich reliktów pierwszych lat po powstaniu Państwa Polskiego na Ostrowie Tumskim, przez spacer śladami gotyku, renesansową perłę - Poznański Ratusz i zapierającą dech barokową Farę, aż po secesję na Jeżycach i Łazarzu i szlak modernizmu, ze słynnym Okrąglakiem na czele.

Spacer po poznaniu szlakiem architektury to znakomity pomysł na spędzenie ciekawego dnia.

Dla Dzieci

W ciepłe dni warto odwiedzić położone na pięknym, zalesionym terenie Nowe Zoo, w chłodniejsze – największą w Polsce Palmiarnię. W Rogalowym Muzeum Poznania zarówno dzieci, jak i dorośli będą doskonale bawić się, poznając historię i sposób przygotowywania świętomarcińskiego specjału oraz ucząc się poznańskiej gwary.

Brama Poznania i makiety starego Poznania sprawią, że historia wyda się ciekawa nawet tym, którzy do tej pory kojarzyli ją tylko z uczeniem się na pamięć dat bitew. W Starym Zoo, na małych turystów czekają domagające się poczęstunku kozy i osiołki oraz pełne wrzawy place zabaw.

Dla Znawców Histori

Miłośnicy podróży przez wieki znajdą w Poznaniu wiele ciekawych propozycji. Najstarsze dzieje przybliżają Muzeum Archeologiczne oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci.

Początki Państwa Polskiego można poznać na Ostrowie Tumskim. W niezwykłą podróż przez wieki zabierze ekspozycja w Bramie Poznania. Warto zwiedzić  miasto podążając Traktem Królewsko – Cesarskim oraz odkryć fascynującą historię Twierdzy Poznań, dzieje poznańskiej Cytadeli i dramatycznych wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956. 


Czas Na Relaks w SomePlace Else

Po aktywnym dniu w Poznaniu, odpręż się w wyjątkowej atmosferze, oddając się kulinarnym rozkoszom.

Dobra muzyka, profesjonalna obsługa, wyśmienita kuchnia Tex Mex, przepyszne koktajle sprawią, że SomePlace Else stanie się Twoim ulubionym miejscem na spędzenie miłego wieczoru. 

Sprawdź nas >

Zasmakuj steków w SomePlace Else w Poznaniu

PODZIEL SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI

#poznajpoznanwweekend #sheratonpoznan

SPRAWDŹ JAK DOTRZEĆ DO NASZEGO HOTELU

Pobierz wskazówki

Co jest w pobliżu?

Wskazówki dojazdu

Nie można znaleźć wskazówek, proszę spróbować ponownie.